Všechno co mám ráda
lifestylový hobby magazín pro moderní a sebevědomé ženy.

Co dělat, když máte suché a popraskané ruce?

Co dělat, když máte suché a popraskané ruce?

suché ruce

Suché ruce dokáží opravdu potrápit. Jsou nepříjemné na dotek a popraskaná kůže může dokonce způsobovat i bolesti. Poradíme vám, jak pečovat o své ruce, aby byly opět krásné a jemné.

MYJTE RUCE JEN KRÁTCE VE VLAŽNÉ VODÉ

Když ruce dlouho namáčíte ve vodě, rychleji vysychají. Stačí je umýt krátce a to ve vlažné vodě. Vyhněte se namáčení rukou do horké nebo studené vody. Používejte krémová hydratační mýdla s nižším PH faktorem. Poté je jemně osušte ručníkem jemnými poklepáváním. Kůži ručníkem nedrhněte.

UKLÍZEJTE JEN V RUKAVICÍCH

Při čištění domácnosti používáme často agresivními čisticí prostředky, které pokožku vysušují.  Pod gumové rukavice ideálně ještě nasaďte bavlněné.

POMOCNÍK PEELING

Peelingem nemusíte čistit jen pleť. Hodí se na celé tělo, a to včetně rukou. Na rukách se totiž nacházejí odumřelé buňky, kvůli kterým nemohou póry volně dýchat. Peeling používejte jednou denně.

HYDRATACE NA PRVNÍM MÍSTĚ

Suché ruce je třeba často hydratovat. Vyzkoušejte různé krémy na ruce a najděte si ten, který vám bude nejvíce vyhovovat. Vyzkoušet můžete i ten náš s přídavkem astaxanthinu, což je jeden z nejsilnějších přírodních antioxidantů. Díky tomu krém nejen plní funkci bariérové ochrany pokožky, ale také aktivně působí proti vnějším vlivům prostředí, hydratuje, regeneruje, tlumí projevy stárnutí a pomáhá pokožce rukou udržet mladistvý vzhled. Na ruce si krém natírejte několikrát denně dle potřeby. Důležité je, abyste se namazali vždy po delší práci s vodou, po sprše či koupeli ve vaně.

ZÁZRAČNÁ REGENERACE

Jednou za čas dopřejte svým rukám olejovou koupel. Můžete nahřát třeba olivový olej a ruce do něj ponořte asi tak na patnáct minut. Vyzkoušet můžete i zábal. Ruce namazané silnou vrstvou hydratačního krému zabalítete do bavlněných rukavic na tak dlouho, jak vám to bude příjemné.